Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honzajaka

nevím

politici ve střední a východní Evropě jsou v součinnosti s veřejným míněním k islámu podezřívaví až nepřátelští. V Západní Evropě byl islám přijímán poněkud příznivěji, ale oni si to zavinili tak trochu sami. Ve Švýcarsku není vidět domorodce že by něco dělal, na všechno jsou přistěhovalci, pak ať se nediví jak to tam vypadá

0/0
6.3.2010 1:43

Camino

Re: nevím

Nemate pravdu honzajaka, ja tam zila a pracovala na kantonalnim urade, takze to co Vy tvrdite je nesmysl. A pokud tam pujdete dnes na urad, tak uvidite i zasatkovane.

Maji na pocet obyvatel vice vyznavacu Islamu nez v Cechach.

0/0
11.3.2010 1:00

honzajaka

Re: nevím

kdo tam ale pracuje skutečně, nemyslím úředníky.

0/0
11.3.2010 11:12

136N

Koukám že v diskusi se dohaduje zda Bibla či Korán

 ale článek pokud dobře čtu je o " přistěhovalectví " muslimů do zemí EU. O tom že některé náboženské zvyky či nařízení vyplývající z Koránu jsou v rozporu s demokracií . O tom zda se budou v rámci " pochopení " islámu stavět mešity a minarety. Zda zde jednou budeme pány své země. Za článek karma a palec R^

0/0
5.3.2010 15:25

136N

Re: Koukám že v diskusi se dohaduje zda Bibla či Korán

 Bible -oprava ;-)

0/0
5.3.2010 15:26

saphyr

naprostý souhlas

Naprostý souhlas!!! EU nám teď v rámci LS bude diktovat, kolik imigrantů musíme přijmout...už si přesně nepamatuji kolik jich přijímáme teď, ale dle norem EU stanovených v LS jich bude cca 75 000 ročně. Do jisté míry jsem zastánce multikulturní společnosti (např. jedna mešita v rámci celé republiky mi přjde únosná a aspoň poznáme i cizí kulturu a její zvyky a školy budou mít o místo víc, kam brát děti na školní výlety:), ale to co se děje tady je do nebe volající!!!

0/0
5.3.2010 14:37

Vosta Jindra

Re: naprostý souhlas

a další znalec. Tak nám najdi v Lisabonu, podle čeho "EU" nám bude přidělovat kohokoli a kde jsi vzal těch 75.000/rok. To jsem fakt zvědav;-D;-D

0/0
5.3.2010 15:24

annakkk

Re: naprostý souhlas

Ja, jestli chci poznavat cizi kulturu a jeji zvyky, cestuji. A na kulturu kamenovani cizolozniku a  vrazdeni dcer v ramci rodiny nejsem zvedava. Kazda spolecnost se nejlip vyviji kdyz je sounalezitost mezi obcany. A o sounalezitosti mezi  pristehovalci vyznavacu islamu a mistnich nelze mluvit ani v jedne zemi EU. Zila jsem 6 let v Dansku, a to mne stacilo. NE multikulturalismu.

0/0
5.3.2010 17:06

RJJ

Re: naprostý souhlas

Asi tak nějak, je zajímavé, že kdokoli žil někde v zemi, kde je spousty masulmanských přistěhovalců, tak má jasno. Spousta těch cintalů, co tady motají o nezávadnosti multikulti, by si to měli vyzkoušet taky (když už si neumí dát dohromady nepříjemnou pravdu o opaku).

0/0
5.3.2010 17:13

Vosta Jindra

Další zásadní příspěvek

Já pořád nějak nevidím tu levicovou propagandu chválící islám, zato každý grafoman má neodolatelnou touhu se k islámu vyjadřovat . Ve výsledku tak probíhá masivní mediální masáž, které je autor zjevně obětí. Předmětem té masáže je strašení islámem nebo strašení islámem, případně strašení islámem. Plky typu "lidé si začínají uvědomovat" nebo dovolávání se "zdravého rozumu prostých lidí" (jako kdyby něco takového někdy někdo viděl) už patří k věci. Kdybyste si místo muslimů dosadili židy, hned by bylo i blbému zřejmé, že je to stará argumentace na novější téma. Otázka je, kdy začne někdo prosazovat i stará řešení - samozřejmě za jásotu "prostých rozumných lidí" jako je autor.

0/0
5.3.2010 14:00

Cyberpunx

Re: Další zásadní příspěvek

No, již měsíc jsem nenapsal na blog žádný článek, takže jsem měl, jako grafoman, neodolatelnou touhu se "k něčemu vyjádřit". ;-D

0/0
5.3.2010 14:06

Vosta Jindra

Re: Další zásadní příspěvek

já nepsal, že jste grafoman.  Vyjadřují se jistě i jiní:-)

0/0
5.3.2010 14:10

Johny_S

Re: Další zásadní příspěvek

Domnívám se, Jindřichu, že nemáš tak úplně pravdu, když odpor k islámu přirovnáváš k tradičnímu protižidovskému antisemitismu. Kolik Židů v Evropě spáchalo teroristické útoky či je připravovali? Kolik Židů se pravidelně v synagogách dozvídalo, že je třeba Západ zničit, protože je prohnilý, a nahradit jej židovským státem? Kolik Židů po vládách zemí, kde byli usazeni, požadovalo, aby se mohli řídit vlastními zákony a nikoli zákony příslušné země? Kolik Židů skutečně (tj. ne domněle jako Dreyfus či Hilsner) vraždilo z ideových důvodů či ze cti jiné Židy i ne-Židy? Samozřejmě, jisté styčné prvky jsou, určitě má mnohé z odporu vůči muslimům na svědomí stará dobrá xenofobie, ale tuto xenofobii radikální muslimové sami přiživují. Když jásají nad teroristickými útoky vůči Západu, je zcela logické, že se Západ poněkud bojí...

0/0
5.3.2010 15:04

RJJ

Re: Další zásadní příspěvek

No von je Jindra tak trochu mimo..

0/0
5.3.2010 15:06

Vosta Jindra

Re: Další zásadní příspěvek

nuž, já nepolemizuju s tím, že mnozí muslimové propadají radikalismu, chovají se jako blbci či že většina teroristů jsou muslimové. Také je zřejmé, že fundamentalistické pojetí islámu není slučitelné s demokracií (to ovšem žádné fundamentalistické náboženství). Já jen důrazně popírám, že ty negativní jevy jsou přičitatelné islámu jako takovému a tudíž všem muslimům a taky kladu dotaz, kam až lze na základě tohoto uvažování dojít. To je podle mě, oč tu běží. Muslimové nejsou nebezpeční - v Evropě jich žije - nevim - 20 milionů a kolik jich je teoristů? tisíc? V zásadě míň nez u Basků nebo severních Irů svého času. Lidi jsou pořád stejní - když nemají obraz vševládného Žida, tak si ho snaží něčím nahradit. A to je to nebezpečné.

0/0
5.3.2010 15:20

uluburu42

Re: Další zásadní příspěvek

Naprosto s Vámi souhlasím. Rozjíždí se zde nebezpečná histerie ohledně islámu. Paralely k historii jsou zřejmé. 99,99999% lidí co islám vyznávají jsou normální lidi, bohužel to mikropromile idiotu co se vyhazuje do vzduchu je vidět na CNN, na Youtube a jakýkoliv fousatej cintal, kterej začne hudrovat o nesmyslech z koránu je hned v televizi, bohužel.

Napadá mě, že celá tahle vyprovokovaná histerie je vlastně PR právě těch radikálních imámů - zasívat nenavist, rozpoutat peklo. Bohužel, zase se ukazuje rádobyhumanistickokulturně vyspělé bahno v mozcích Evropanů.

Autora blogu je mi líto, že podlehl takhle průhledné masáži a blamáži. A už vůbec nechápu Čechy co se opírají do multikulturalismu, když tady nikdy žádnej nebyl a většina z nich ho nikdy ani nezažila

0/0
5.3.2010 16:52

Cyberpunx

Re: Další zásadní příspěvek

Nepodlehl jsem, vážený. Já jsem ty "fousáče" osobně zažil...

0/0
5.3.2010 16:56

faceman

Re: Další zásadní příspěvek

Ja naprosto nesouhlasím. Právě , že jsou tak fanaticky věřící není problém těch 90% podlehnout militantním ilámům jako v Iránu. Nám tady v evropě nehrozí , že nás islamisté zničí zevnitř ale přes dělohy muslimek uvnitř EU.První co přijde ježe jich se tady namnoží tolik že sizačnou už sami jako noví občané volit své zástupce do parlamentů. Pak jak jich bude v parlamentu dost taksiodhlasují třeba takové zákony jako platí v muslimských zemí. Tohle je to nebezpečí.

0/0
5.3.2010 16:59

faceman

Re: Další zásadní příspěvek

islamisté zničí zevnitř- oprava - z vnějšku

0/0
5.3.2010 17:02

RJJ

Re: Další zásadní příspěvek

Tak ty máš dost;-D Nejhorší je, že tohleto není vůbec k smíchu, ale co je moc..;-D

0/0
5.3.2010 17:03

Cyberpunx

Re: Další zásadní příspěvek

"Fousáči" byli tady: http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s_q&hl=cs&geocode=&q=ir%C3%A1k&mrt=loc&sll=53.448807,-1.010742&sspn=9.325286,19.753418&ie=UTF8&hq=&hnear=Ir%C3%A1k&ll=30.407377,47.639723&spn=0.026353,0.038581&t=h&z=15

Posílal jsem na místo britskou hlídku, která je naložila do gumových pytlů, pro pozdější odběr DNA a případnou identifikaci. Aby vůbec zjistili, kolik těch "fousáčů" bylo, tak museli spočitat všechny končetiny a vydělit to čtyřmi. :-)

0/0
5.3.2010 18:55

ELBEER

Re: Další zásadní příspěvek

Zdravím vás. Můžu vědět v jaké misi jste byl v Iráku? Jinak musím říct, že máte jedny z nezajímavějších článků na blogu. 

0/0
7.3.2010 9:20

Cyberpunx

Re: Další zásadní příspěvek

Děkuji za pochavlu. To vždy potěší. Odpověd na Váě dotaz viz. : http://www.onwar.eu/author/dusan-rovensky/

0/0
7.3.2010 11:28

sphagnum

Re: Další zásadní příspěvek

Bacha na to co říkáte, podivejte se do Koránu, podívejte se na život a skutky jejcih proroka Mohameda: To jedno promile (i když je to místy až dvacet procent) "magorů" jsou totiž ty nejpravověrnější muslimové. Nedělají nic, k čemu by nebyli vyzvání knihou, od které věří že je čistou boží vůlí a v čem by jim nebyl jejich prorok příkladem. Říkat, že se toho většina muslimů aktivně nezůčastní, je jako popírat existenci gulagů tvrzením, že 99% komunistů v nich nepracovalo a ani nevědělo o jejich existenci.

0/0
8.3.2010 15:10

RJJ

Re: Další zásadní příspěvek

Autor má samozřejmě naprostou pravdu. Jen se divím, že se někdo objeví s takovými, jak vy píšete, plky. Pokud teda nejste členem nějaké Havlovské kliky.. Každý logicky uvažující člověk se již jistě přesvědčil o "obrovském" přínosu této militantní ideologie. Na to nemusím být poblázněný nějakou mediální masáží. Notabene když se média stále ještě zdaleka víc než pravdivě snaží líčit islám jako ten mírumilovný (autor opět správně připomenul). A přiznám se, hádat se s někým, kdo je přesvědčen o opaku ještě v dnešní době nemá smysl. Větší plkání si ani nedovedu představit.

0/0
5.3.2010 15:05

Johny_S

Re: Další zásadní příspěvek

Já bych rozlišoval. Oni nejsou všichni muslimové hned totalitně smýšlející teroristé. Mnoho z nich skutečně jsou umírnění, normální lidé. Nabídnu dva příklady: kdysi jsem na koleji bydlel s Kyrgyzem. Říkal o sobě, že je muslim, ale hned první večer jsme šli do hospody, abychom se seznámili. Já vypil šest piv, on za tu dobu šest tequil. Pravda, druhý den si postěžoval, že by tolik pír neměl, protože je to hřích, ale vysvětlil mi, že Korán ve skutečnosti alkohol nezakazuje - jen na chuť povolen je. Zakazuje nemírné pití, což ovšem zakazuje i Bible. Pokud odmyslím, že to byl muslim, což v českém prostředí "normální" není, jinak byl úplněn normální. Druhý příklad: rodiče se již delší dobru přátelí s Etiopanem s českým občanstvím. Za manželku má ateistickou Češku, a ačkoli o sobě říká, že je muslim, k ničemu ji nenutí. I ten alkohol si dá, také je naprosto normální. Je třeba rozlišovat.

0/0
5.3.2010 15:14

Cyberpunx

Re: Další zásadní příspěvek

Naprostý souhlas R^

0/0
5.3.2010 15:20

RJJ

Re: Další zásadní příspěvek

Ale já netvrdím, že jsou všichni stejní. Bohužel ta umírněnost u nich v globále ustupuje. Čím dál tím víc je vidět a slyšet ty radikály, kteří dokážou strhnout ten zbytek. Pak už ani není poznat, kdo je jak radikální. Typickým příkladem budiž kauza karikatur, kdy to rozjeli opravdu ve velkém až Imánové. Nakonec to je v důsledku jedno, protože se chovají jak tupé ovce, které lze jednoduše ovlivnit.

0/0
5.3.2010 15:31

sphagnum

Re: Další zásadní příspěvek

To v podstatě nejsou muslimové. Jejich kvalitnější souvěrci je mají právo odpravit ze odpadlictví. Jediný důvod, proč o sobě říkají, že jsou muslimové, je že zříct se islámu je něco nemyslitelného a pomalu horší zločin než vražda.

0/0
8.3.2010 15:15

vit.kucik

Re: Další zásadní příspěvek

Souhlasím. Další viz:

http://kucik.blog.idnes.cz/c/117664/O-poctivem-proti-islamskem-boji-V-Cechach.html

0/0
9.3.2010 14:43

hiddenwars

KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

Pro pana autora karma a palecR^ pro kritiky otevřené kritiky :-) jedině tak facku aby se už probrali. Níže pode mnou- "žádné náboženství není vyloženě špatné ani dobré" - tak to je hovadina první kategorie. Ano ve jménu křesťanství se páchala zvěrstva, ale v bibli není příkaz toto dělat na rozdíl od koránu, který to svým ovečkám nařizuje. V křesťanství to bylo selhání člověka a překroucení slov. Korán je naprosto jasný. KOukněte sem a uvidíte:

Syn Hamasu nás varuje: "Umírněný islám neeeeexistuje." SEE VIDEO

http://www.jihadwatch.org/2010/03/son-of-hamas-top-dog-moderate-islam-does-not-exist.html

A ten asi o islámu ví víc než my...

0/0
5.3.2010 13:57

Vosta Jindra

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

v bibli je přikazováno vraždění, kamenování i upalování. A taky se tam vraždilo o sto šest, kamenovalo i upalovalo. A taky je tam zdůvodněno, proč žena nemůže být rovna muži a jak dopadnou bezvěrci, které jest ovšem přivést k víře i násilím. To vše je bible. Že je její poselství jiné, je zřejmé, ale kdo by chtěl bít křesťany a židy, našel by si v bibli dobrou hůl. Stejně jako v koránu.

0/0
5.3.2010 14:03

hiddenwars

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

I kdyby to byla pravda (což si myslím není) tak to je doba dávno minilá kdy se toto dělo a naše civilizace už má tohle za sebou, kdežto v islámu je to aktuální téma. Oni prostě žijou ve středověku a nikdy z něj nevylezou pokud se budou řídit tím svým koránem :-/

0/0
5.3.2010 14:38

saphyr

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

tak si tu bibli aspoň přečtěte, najdete to tam;-);-D A doba dávno minulá to možná je v "civilizovaném" křesťanství zde v evropě, ale stejně jako existují extrémistyční muslimové, existují i fanatičtí a ortodoxní křesťané, i dnes!!

0/0
5.3.2010 14:51

Englishman

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

A přečetl sis tu Bibli ty? Evidentně nikoli.

Pro méně tupé: Ve Starém zákoně lze při troše snahy najít téměř cokoli. Je tam i dost příkazů a zákazů, křesťané se jimi ale necítí být jakkoli vázáni. Jedinou výjimkou je desatero, ale i to - pokud by se v konkrétní situaci dostalo do konfliktu s novozákonními přikázáními lásky k bližnímu a k Bohu - usutpuje do pozadí.

0/0
5.3.2010 15:51

Vosta Jindra

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

to je takové katolické zjednodušení, SZ i NZ jsou integrální součástí téhož Písma - není to tak, že by snad Nový zákon platil víc (to jen ve věcech, kde je to explicitně uvedeno "slyšeli jste..., ale já vám pravím ...."). Starý zákon pro křesťany nemá normativitu, to je pravda, protože jej Kristus naplnil, ale jeho příběhů se nemůže církev zříct. A stojí-li křesťanská teologie na Pavlovi, pak je třeba připojit, že to z dnešního hlediska taky nebyl zrovna humanista. A jak dopadnou ti, kteří nesdílejí křesťanskou víru? Nový zákon odpovídá jasně: špatně. Jistě, z Nového zákona slyšet tu skutečně radostnou zvěst, které i já věřím, a v koránu ani jinde ji nenaleznu. Ale nemůžu tvrdit, že ta moje kniha je lepší než ta jejich, protože i v ní najdu leccos, co by se mi dalo předhazovat stejně, jako to my předhazujeme muslimům. Ne, křesťané nejsou lepší. A jsou-li, pak to v nejmenším není jejich zásluha.  

0/0
5.3.2010 16:10

RJJ

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

Křesťané se hlavně narozdíl od masulmanů uměli ze svých chyb poučit. Jistě, kdysi se taky upalovaly čarodějnice atd., ale dnes je křesťanství od 15 stol. evidentně někde jinde. Masulmani jsou stále na startovní čáře a nezdá se, že by dokázali díky sebereflexi postoupit dál. Právě naopak.

0/0
5.3.2010 16:23

saphyr

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

a) přesně jak říká Vosta Jindra b) tak někdo vyjádřil jiný názor a Vy byste ho fackoval? facku i Vám!!! za kritiku otevřené kritiky kritiky;-D - doufám, že už vám dochází jakou blbost jste napsal. Zastáváte něčí právo kritizovat a zároveň chcete potlačit protikladné názory;-D 

0/0
5.3.2010 14:48

bomben_auf_vatikan

Re: KOukám, že tady asi přispívá dost muslimů :(

v bibli JE příkaz...

0/0
7.3.2010 12:56

ladyevil_cz

Neumí nebo nechce pochopit?:)

;-D Když někdo nechce nebo neumí pochopit...že žádné náboženství není vyloženě špatné ani dobré...ve jménu islámu i křesťanství se páchaly zvěrstva...když to tedy někdo neumí nebo nechce oddělit od náboženského fanatismu...vznikají fanatické blogové smyšlenky;-D

0/0
5.3.2010 12:44

Cyberpunx

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

Umím a chci pochopit: http://rovensky.blog.idnes.cz/c/105706/Kdo-je-vic-Verici-ateista-nebo-neverici-katolik.html

0/0
5.3.2010 12:58

ladyevil_cz

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

;-DAni z toho odkazu není zřejmé, zda umíte nebo chcete;-D Pokud by to tak bylo...tenhle blogotext by byl koncipován úplně jinak;-DJsem také bezvěrec...ale i tak mne pobavil Váš skutečný nebo fiktivní dotaz na duchovního pastýře...pokud byste chápal...nemusel byste se ptát;-);-D

0/0
5.3.2010 13:03

Cyberpunx

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

Bééézva. Díky za analýzu! R^

0/0
5.3.2010 13:04

Nishmitha

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

Nechápu souvislost mezi činy křestˇanů v dávné minulosti a současnou expanzí a nesnášenlivostí islámu. Mám si nechat useknout hlavu proto, že kdysi proběhla křižácká výprava do Palestiny? Připomenu též, že muslimy, kteří vždy šířili svou víru mečem, zastavili naši předci u Vídně a též u Štramberka. Z vašeho pohledu to byla chyba. Až se sami muslimové rozhodnou neaxceptovat militantní islám, tak mi vadit nebudou. Vždyť i dříve dokazali žít židé, křesťané a muslimové vedle sebe v jednom městě. Bohužel dnes v islámu převládá totalitarismus a ten nesnese jiný názor než svůj (Írán je totalitou) , nehledě na to, že v koránu je každý nemuslim označen za nevěřícího a tím automaticky nepřítelem. Stejné to je u nás s přístupem k cikánům. Až budou pracovat, nebudou dělat bordel a srovnají si nepřizpůsobivou menšinu co jim to kazí, tak nikomu vadit nebudou. Vyznavači mulitkulti k budoucím problémům mezi kulturami jenom přispívají.

0/0
5.3.2010 13:06

ptáček

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

R^!!R^!!

0/0
5.3.2010 13:18

ladyevil_cz

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

;-DVyjmenuji nepochopení případně nechtění.Muslimové vždy šířili víru mečem... zaprvé.Až se sami muslimové rozhodnout neakceptovat...zadruhé.V islámu převládá totalitarismus...zatřetí.V koránu je každý nemuslim za nepřítele...začtvrté;-DA mohl bych pokračovat...jenže proč?.Křesťanství je podobně nesnášenlivé atd atd...prostě tohle není o víře...ale o fanatismu na obou stranách;-DZ Vašich reakcí je zřejmé...že u Vás to není...bohužel...o nepochopení;-D

0/0
5.3.2010 13:55

Cyberpunx

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

Je dobře, že zde diskutujete. Alespoň všem všechno vysvětlíte a poukážete na to, jak strašně se mýlí. Jen víc takových diskutujících...

0/0
5.3.2010 13:59

laduk

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

Křesťanský kněz nevyzývá k vraždám (viz Rushdie), ani nemůže, protože je to prostě křesťan. Copak nevidíš jak je islám proti křesťanství nenávistný?

0/0
5.3.2010 15:18

bomben_auf_vatikan

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

"Ale nemůže, protože je prostě křesťan" To si mě pobavil, takovou blbostí;-D;-D;-D

0/0
7.3.2010 12:58

KK46

Re: Neumí nebo nechce pochopit?:)

Nejsem znalec, ale vidím dva podstatné momenty, které z islámu dělají problematické náboženství:

1) agresivně podřizuje veškerý život (politiku, legislativu atd.) náboženství - na rozdíl od křesťanského vymezení - dát císaři, co je císařovo a Bohu to, co je boží.

2) nezná odpuštění. Tlumí sexuální vášně, ale nijak neomezuje pomstychtivost.

0/0
5.3.2010 13:54Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz