Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rezjir

Vážený autore

netýká se to sice tohoto článku, ale podařilo se vám stvořit monstrum. Možná, že pochopíte, když se podívate sem.

 http://inoforum.ru/inostrannaya_pressa/agressivnoe_nato_i_pacifistskij_varshavskij_dogovor/

 http://forum.glavred.info/viewtopic.php?p=75766

'

Toho jsem se vždy obával, že nás velký bratr monitoruje. A nejenom samozřejmě tento. A jak to kontraproduktivně působí. Už jsem na tu diskusi sám zapomenul, ale jak vidím sněhová vločka se pomalu ale jistě mění v lavinu.

0/0
13.12.2009 20:03

Cyberpunx

Re: Vážený autore

Vážený čtenáři,

nepochopil jsem. Rusky umím, takže jsem si celý tento převzatý článek přečetl a nevidím na tom nic špatného, neboť byl přeložen doslova. To, že ho převzala ruská webová stránka je jen dobře, protože Rusové se k takovýmto názorům příliš často nedostanou. Ve svém článku kritizuji "bratrské" intervence Varšavské smlouvy ve světě a demagogii současných komunistů v ČR, kteří sice "ječí jako pominutí" pokud se jedná o účast českých vojáků v misích NATO, ale tato temná minulost jim nevadí. Takže díky za upozornění - alespoň vím, že článek to (zřejmě) byl kvalitní.

Co se týče monitoringu internetu, tak si buďte jistý, že ten probíhá na všech úrovních a ze všech světových stran.

0/0
14.12.2009 7:41

rezjir

Re: Vážený autore

Vy jste fakt nepochopil, o co tu běží. Všiml jste si toho, co převzali z té diskuse? A že ten jeden názor tam tvrdil, že ta diskuse byla kvalitnější než ten článek. Také jste asi nevšiml těch vsuvek, že ano. Nevím, zda byly učiněny v tom článku , nebo až v tom blogu.

Prostě oni chápu tu svou agresivitu, pouze jako odpověď na agresivitu NATO a kapitalistických států vůbec. A těžko budete vyargumentováva, že tomu bylo jinak, když v tomro 1918 byli Japonci až snad někde v evropské části Ruska. Tedy kdo začal?

Prostě cízí vojací na cizím uzemí nemají co dělat a nemají se míchat do vnitřní politiky.

Ale o to tu nejde, jde o to, že to vaše jednostranné vyzdvihovní agresivnosti Varšavské smlouvy prostě v těch dnešních Rusech nutně vyvolává pocit ohrožení. A to je skutečně dobrý základ pro posilování totalitních trendů v ruské společnosti.  

0/0
14.12.2009 21:12

Cyberpunx

Re: Vážený autore

To, jak si kdo co vysvětluje těžko ovlivním. Každy v jakémkoli textu vidí to, co v něm vidět chce. Tohle je blog, ne vědecký výzkum, ke kterému bych musel přikládat důvodovou zprávu a oponenturu. Každopádně vězte, že blogy publikované na Idnesu jsou přebírány i dalšími mediálními servery. A jen tak mezi námi - Rusové si důvod pro svoje činy vždy najdou. A pokud ne, tak si jej vyrobí (jako již mnohokrát v historii).

0/0
15.12.2009 0:46

originalni_demokrat

Edvard Beneš

Lhář, neschopný politik a zrádce. Co víc k tomu dodat. Masaryk měl heslo: Nebát se a nekrást (což 1. rep. nedodržovala) a Beneš měl heslo: Nebát se a nakrást, což velmi dodržoval.

Jděte s tou svou propagandou někam...;-D

0/0
3.12.2009 22:07

vodní želva

Re: Edvard Beneš

Edvard Beneš - to je člověk, o kterém jsem mnoho přečetl, čerpal jsem z mnoha historických pramenů. Na Váš příspěvek mohu odpovědět jedině takto: "Nesouhlasím, ale to je asi to jediné, co s tím mohu dělat". Kdybyste byl konkrétnější, tak bych se mohl projevit více. 

0/0
3.12.2009 22:55

Cyberpunx

Re: Edvard Beneš

Jděte s tím svým příspěvkem do diskuze někam... ;-D

0/0
3.12.2009 23:31

Saltos Alim

Zdroj?

Docela závažný text - dostal se Vám do rukou náhodně. Bylo by  poctivé uvést kde byl publikovaný aby byla jasná jeho věrohodnost. V té době jsem sledoval politické dění dost pečlivě, ale nikdy jsem se s něčím tohoto druhu nesetkal.    8-o    

0/0
3.12.2009 18:34

Rodnok

Re: Zdroj?

zdrojem bude email, pro řadu lidí nejdůvěryhodnější zdroj, nebo "internet" :-). ale viz třeba i "Česká republika" - to by nikdo tenkrát nenapsal. České země maximálně, Česká socialistická republika vznikla 1969.

0/0
3.12.2009 20:36

Cyberpunx

Re: Zdroj?

Díky, že mluvíte za mě. Vždy jsem si přál mít svého tiskového mluvčího. Kontrolujete a čtete mi také příchozí poštu?

Zdrojem mi bylo: http://www.svedomi.cz/index.php a http://www.svedomi.cz/on/on_rof_0203_sametaci.htm .

0/0
3.12.2009 23:28

Rodnok

Re: Zdroj?

Bývá zvykem svoje zdroje uvádět :-).A věříte, že to opravdu napsal ?

0/0
4.12.2009 0:06

Saltos Alim

Re: Zdroj?

Je to sice vlastenecké, ale zcela jistě vycucáno z palce něčí nohy, spor je jedině zda z pravé nebo levé..    8-o

0/0
4.12.2009 13:28

Rodnok

Fake (neboli podvrh)

Tohle někdo sepsal tak zhruba v posledních dvaceti letech, možná docela nedávno. A ani si nedal velkou práci.

Porovnejte jazyk toho podvrhu s jazykem, se kterým se v té době opravdu mluvilo, samé "jest", koncovky "-ti" v infinitivu atd.

dekrety: http://www.psp.cz/docs/laws/dek/51945.html

skutečný projev EB: http://www.ucl.cas.cz/edicee/data/antologie/zdejin/1/benes.pdf

0/0
3.12.2009 17:34

kocourek-černý

Poznámka

takové proroctví není těžké, nebot věděl že toto nemůže morálně v dějinách projít. Zabetonováno to bylo pouze železnou oponou a za tuto cenu platili všichni občané této republiky. Sociální inženýrství pana Beneše má však tradici až do antiky, ale on čerpal z positivismu (A. Comte) a do dnes oslavovaného formalismu a používání formální logiky v kauzalních vztazích. Takže nic moc. Pokuste se to vidět z tohoto hlediska.

0/0
3.12.2009 12:16

Stará kára

Mýlite se

To nebylo "sociální inženýrství" Dr. Beneše.  To byla obecná představa světa, že mír zajistí jen jednonárodnostní státy (nemáte dojem, že jim současnost značně přitakává). Pro se o ně politici obecně snažili. Na tomto základě ČSR vůbec vznikla. Bez této představy by vůbec nemohla vzniknout.

Proto byly plebiscity, proto se hranice posunovaly.

Nikoliv, nebyla to myšlenka Benešova (nebo přinejmenším zejména Benešova). Byla to obecná snaha o zachování míru. O odstranění jednoho z důvodů válek.

Srovnej např. Jugoslávii, dnešní Irák (už jde jen o náboženské a národnostní spory), ale třeba i Severní Irsko či (do jisté míry) Baskicko.

0/0
3.12.2009 15:29

Cyberpunx

Re: Poznámka

Vůbec nerozumím Vaši větě "Takové proroctví není těžké, neboť věděl, že toto nemůže morálně v dějinách projít." Smysl celé teto věty mi naprosto uniká.

Nikde ve svém textu nehodnotím Beneše, který byl, podle mě, (pod)průměrný politik. To, že je mnohými nakonec hodnocen celkem kladně je způsobeno především tím, že vedl Československo v těžkých válečných letech. Každopádně to nijak nesnižuje jeho spoluvinu za dvě fatalní selhání - v roce 1938 a 1948.

0/0
3.12.2009 17:24

kocourek-černý

Re: Poznámka

Beneeš byl dosti rozpolný člověk a inteligetní. Bylo mu jasné že takové násilné přesuny obyvatel jsou v rozporu z morálkou. Přesto ovšem se mu s pomocí převážně Stalina podařilo toto nejdříve násilné vyhnání a následné nucené "přestěhování" skoro 3 milonů lidí prosadit. Prostě doufal že v rámci  svatého účelu (vytvoření národního státu) tento prostředek  projde, ovšem rozhodně se nebyl jistý. Vždyť je to v podstatě experiment který se dá prosadit pouze v takové poválečné době a v takové jedinečné situaci. Také my dnes hodnotíme z hlediska morálky nejen provedení ale takové násilné přesuny obyvatel jinak. Z tohoto důvodu přece jeho "proroctví " se dá pochopit. Teorii se naučil ve Francii při studiu positivismu a sociologie.

0/0
3.12.2009 20:32

stroup

...

Vláda přiletěla 10.5.1945 do Prahy bez právních norem, místo těchto má jen výzvy k násilí:”Dejte vyvřít ze svých srdcí živelně nenávist k německým katanům..Jděte účtovat s Němci za všechna jejich zvěrstva a neznejte slitování s německými vrahy” zní z Košic (CESTOU KVĚTNA) a ústy samozvoleného presidenta.Beneše pak z Popradu zní apel: “ Běda, běda Němcům, třikrát běda! Za své zločiny budou hořce pykat! Zlikvidujte je! Běda jim! Vylikvidujte je!” (BENEŠ)

0/0
3.12.2009 11:20

Stará kára

Jejda

Zdá se, že polovina vlád v Evropě byla v prvních měsících "samozvaná". Protože většina byla po dobu války zřízena v emigraci. Jestlipak i jinde své první poválečné politiky takto nazývají?

0/0
3.12.2009 15:31

Zluty buldozer

Benes

Jako vzdy, velmi zajimavy clanek.

Benes je pro me hrdina kladny, ale slaby a rozhodne ne nadcasovy. Mnohe veci, ktere delal, jsou podle me - naopak - ospravedlnitelne pouze v kontextu jeho doby a vsudypritomneho nacionalismu. Napr. znarodnovani rozhodne neni nadcasove.. a vysidleni Sudetskych Nemcu povazuji za minimalne kontroverzni. Nevim, jak si pan prezident Benes predstavoval realizovatelnost neodtrhnutelnosti Slovenska - to jsme v roce 1992 meli soudit Klause s Meciarem za vlastizradu :)?

PS: S Dezo-Conkou bych souhlasil, pokud jsou jeho informace pravdive. Zcela trestuhodna je vsak Benesova necinnost v dobe, kdy se schylovalo k unorovemu prevratu.. ale to uz to byl stary pan.

0/0
3.12.2009 9:19

Dezo-Conka

Budiž můj příspěvek podnětem k fundované

diskusi R^;-D.čechy mám raději než Poláky, aby bylo jasno.

0/0
3.12.2009 8:21

Archis

Re: Budiž můj příspěvek podnětem k fundované

Jak vidět moc reakcí nad svými příspěvky nemáte, inteligentní lidi se nad podobnými názory jako máte Vy nerozčilují ale rozumně je ignorují. U mne pro Beneše R^

0/0
3.12.2009 8:34

Dezo-Conka

Re: Budiž můj příspěvek podnětem k fundované

i to je názor ;-D

0/0
3.12.2009 8:46

Dezo-Conka

Osoba prezidenta Beneše je příkladem, jak

se dá na dlouhé roky rozvrátit vztahy se sousedy na 100-200 let.

Jeho dekrety jsou zločinnými akty , za genocidu sudetských Němců by tento člověk

měl skončit před historickým soudem.Dle mého názoru Beneš byl jen krysou.

Rozhodně to nebyl orel ;-D;-D

Češi, inteligentní,smířlivý a pracovitý národ/ nakonec jsem rád, že Těšínsko zůstalo v Česku/ si ulice, náměstí ....apod., nesoucí Benešovo jméno, rozhodně nezaslouží.

0/0
3.12.2009 8:17

Pavel_D

Re: Osoba prezidenta Beneše je příkladem, jak

Nečinnost dr. Beneše v r. 1947 lze omluvit stářím a nemocí, ale jeho utajovanou cestu za Stalinem ne (viz Toman Brod Moskva, obětí a pouto). A dále:

"Jeho nesmyslná důvěra ve Stalina neblaze ovlivnila i politické smýšlení jeho velkého lóžového bratra Roosevelta, když ho navštívil po svém útěku z ČSR v květnu 1939 a znovu pak před svým osudovým odjezdem do Moskvy v květnu 1943. Přesvědčoval tehdy amerického prezidenta o tom, že SSSR je na cestě k demokratizaci a o důvěryhodnosti Stalinovy politiky. Rooseveltovo nabíhání sovětům pak znamenalo pravé zděšení pro ty západní demokraty, kteří jeho osudné iluze nesdíleli.

http://www.svedomi.cz/aktuality/a2003/npol_nam_0303_benes.htm

0/0
3.12.2009 10:20

Dezo-Conka

Beneš se neostýcha zabrat i oblast Štúrova

kde Slováka před rokem 1918 viděli snad v 5.století....;-D;-D

Chtěl i Lužické Srbsko, dostal však košem.;-D;-D;-D

0/0
3.12.2009 8:12

Ulator

Drahý autore,

Je zcela jasné, že se vždy najdou lidé, kteří budou chtít změnit historii. A bohužel, jak se přesvědčíte v diskuzi pod tímto článkem, není jich málo

http://kavka.bigbloger.lidovky.cz/c/113134/Budeme-trestat-za-chudobu.html

Než svobodu, radějí vítají diktát, než zodpovědnost, tak direktibní příkazy. Pravdoláskové a eurohujeři všeho druhu

0/0
3.12.2009 7:51

Dezo-Conka

Mám jiný pohled na Beneše

Jako Polák z Těšínska mu sotva mohu přijít na jméno.V roce 1920 se bolševická

vojska připravovala na vpad do Evropy,téměř veškerá polská armáda byla na východě.Toho v lednu 1920 využil Beneš a poslal francouzské legionáře do Těšínsko, vypukla sedmidenní válka, Polsko bylo poraženo.Z této války stojí za zmínku vražda 20 polských zajatců opilými legionáři, kteří mrtvým ukradli i oblečení.Fotku 20 mrtvých nahých polských zajatců měl kdysi můj děda.Co bylo příčinou vpádu legionářských , ožralých hord na Těšínsko ?Polsko totiž/ neuváženě/ vyhlásilo na Těšínsku volby

do polského parlamentu.Jelikož v obcích na východ od Třince žili maximálně

0-2 češ,ve Stonavě/ u Karviné se v roce 1914 k české národnosti hlásilo 18!!!

občanů/ obec měla asi 3500 obzvatel/, dalo se předpokládat, že při vysoké volební účasti, lid Těšínska jednoznačně projeví svou vůli, součástí kterého státu chce.

0/0
3.12.2009 7:45

Dezo-Conka

Re: Mám jiný pohled na Beneše

Jaká by měla být asi korektní odpově´d charkaterního politika. Beneš mohl na Těšínsku vyhlásit volby na českého parlamentu.Tím by to na Těšínsku sice projel,

ale nepoštval by si proti sobě Polsko.Beneš Poláky bohužel menáviděl, podobně

jako později Hilter.Počítal s tím,že Tuchačevský rozdrtí polskou armádu a požene

se do Německa.Veřejně počítal s tím,že Poslko přestane existovat a dokonce tomu fandil !RvBeneš zadržoval dodávky zbraní pro polskou armádu, která se připravovala na boj na život a na smrt.

0/0
3.12.2009 7:51

Cyberpunx

Re: Mám jiný pohled na Beneše

Jak to myslíte, jiný pohled. Já nikde ve svém článku neuvádím, jaký na něj mám pohled. Podle mě šlo přinejmenším o kontroverzního prezidenta. No a co se vašeho pohledu na Těšínsko týče, tak to pouze jedna strana příběhu (ta polská). Teď bych ještě od Vás rád slyšel to českou...

0/0
3.12.2009 7:53

Dezo-Conka

Re: Mám jiný pohled na Beneše

Beneš viděl v Polsku soupeře o přízeň Francie a Anglie.Upíral Polsku v podstatě právo na sebeurčení.Osud Těšínska přitom byl v podstatě předem dán, za služby

českých legionářů / přeběhlíků a zrádců, kteří měli skončit před popravčí četou /,

mělo byt přičleněno k ČR.O to se zasazoval i hrabě Larisch ,německá menšina....

apod.Historicky Těšínsko patřilo stejně Česku

0/0
3.12.2009 8:01

Dezo-Conka

Re: Mám jiný pohled na Beneše

Beneš na 100 let rozhádal Poláky a Čechy.

Za 1.republiky: kupování děcek do české školy/ Ve Stonavě až v roce 1936....

děcka alkoholiků a nefachčenků dostaly yadarmo knížky a rodiče peníze na oblečení

pro děcka....Rv,vyhazování Poláků z práce.

0/0
3.12.2009 8:08

Dezo-Conka

Re: Mám jiný pohled na Beneše

1938: Poláci vyhánějí Čechy y Těšínska,zapaluji stodoly.....

1945-1947,jediná strana,ktrá " bere" Poláky je KSČ.

Národní socialisté / strana Milady Horákové/ chce Poláky vzsídlti do Polska....

..zabránil tomu až ......StalinRv.... a pak už jenom do Sudet / na měmecký majetek/

0/0
3.12.2009 8:08

Dezo-Conka

Re: Mám jiný pohled na Beneše

Já jsem do těch Sudet raději odešel sám ;-D;-D;-D

0/0
3.12.2009 8:09

Quintus73

Re: Mám jiný pohled na Beneše

Trochu více studovat a vybírat větší vzorek populace. Ale chápu, že zaujatý člověk toho je jen těžko schopen a i vaše příspěvky v jiných diskuzích jsou toho plné.

S tím co by bylo kdyby .....byly volby, tak ani statistické počty nejsou ukazatelem. Pokud vím, vždy se vycházelo z čísel ve kterých bylo sice více "poláků" až na to, že z nich bylo až příliš mnoho těch, kteří byli velmi protipolsky zaměřeni. Takže vůbec není jasné co by bylo, kdyby se věc řešila čistě diplomaticky. V RA privilegovanější poláci vytlačovali, či spíše zaplňovali průmyslovou oblast, která historicky vždy náležela k českému království, když před tím byla součástí velké moravy.

Takže zatím co poláci rabovali na východe a snažili se ovládnout území Ruska, které jim nikdy nepatřilo a kde ani žádní poláci nežili, kupodivu někdo chtěl jiné území.

Odkud jste mimochodem vyčetl, kdo dal rozkaz k obsazení? Že za vším vidíte Beneše to je snad už i nějaká úchylka. Jedna paní viděla fotku na které bylo UFO.

0/0
3.12.2009 8:15

Dezo-Conka

Re: Mám jiný pohled na Beneše

Poláci z Haliče šli na Ostravsko.N avýchod od Třince ždádná fabrika nebyla

a tudíž tam žádná emigrace nešla.Karvinsko si vystačilo s místním horníky,

tam také emigrace z Halice nešla.Ve Stonavě jsem znal jednoho Bulhara, ale ani

jednoho imigranta z Haliče/ Stonava- Mexiko/.Lidé,kteří tam žili zde měli

0/0
3.12.2009 8:53

Dezo-Conka

Re: Mám jiný pohled na Beneše

kořeny mnoho století.Stačí prostudovat farní zázamy a  matriky, ale o to se žádný český historik nikdy nepokusil,zkusí to, až ty matriky nebudou ;-D;-D

Nepleťe se Rusko s Ukrajinou.Ukrajina do 1647 byla polská.Pilsudski

a Petlura chtěli vytvořit unii- Polsko-Ukrajina-Litva.Poláci však pak

Ukrajince pouze využili,to´t

pravda.

0/0
3.12.2009 9:05Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz